IV Group sfinalizowała przejęcie szwedzkiej grupy Frohe. Firma powstała w 1991 roku i obecnie działa głównie w sektorze medycznym i przemysłowym. Przejęcie oznacza, że ​​IV Group dodaje Medical do swojego portfolio, a także rozszerza się geograficznie, dodając zakłady produkcyjne zarówno w Szwecji, jak i w Polsce.

„Przejęcia są ważnym elementem strategii rozwoju Grupy IV. Chcieliśmy wzmocnić naszą pozycję na rodzimym rynku w Skandynawii, a także rozszerzyć działalność w Europie Środkowej. Grupa Frohe spełnia oba te wymagania, prowadząc produkcję w Tyresö pod Sztokholmem, a także we Wrocławiu w południowo-zachodniej Polsce.

Zakład w Szwecji działa głównie w sektorze medycznym, gdzie ma silną pozycję u kilku klientów. Siedziba w Polsce zapewnia nam znaczną synergię z naszymi obecnymi klientami, a także otwiera wiele nowych możliwości biznesowych na ważnym rynku Europy Środkowej. Oprócz tego wchodzimy w bardzo interesujący segment medyczny, który jest obszarem, który będziemy starać się dalej rozwijać.” – powiedział dyrektor generalny IV Group Magnus Emeus

Grupa Frohe została założona w 1991 roku i od samego początku przyciągała zainteresowanie klientów dzięki innowacyjnemu nastawieniu i umiejętnościom technicznym w branży formowania wtryskowego. Produkty firmy znajdują zastosowanie głównie w urządzeniach medycznych, ale także w przemyśle spożywczym oraz w różnych zastosowaniach przemysłowych.

„Grupa Frohe otrzymała ostatnio kilka dużych projektów i będąc teraz silniejszą wraz z IV Group, będziemy w stanie dalej się rozwijać i jeszcze lepiej spełniać oczekiwania naszych klientów. Dzięki IV Group uzyskamy również ślad w Chinach, co jest dla nas ważne, ponieważ mamy tam już klientów. Lokalna obecność daje nam możliwość lepszej obsługi naszych klientów, co zwiększy możliwości dalszego rozwoju ”- mówi dyrektor generalny Frohe Group Mårten Samuelsson.

Grupa Frohe jest firmą rodzinną od 30 lat. Mają szeroką bazę klientów, w której wiele relacji z klientami ma ponad 10 lat, co oznacza, że ​​partnerstwa są strategiczne, solidne i długoterminowe. Obecna kadra kierownicza jest również związana z Grupą Frohe od wielu lat i pozostanie w firmie.

„Długoterminowe i strategiczne relacje, zarówno z klientami, jak i pracownikami, oczywiście wiele mówią o Grupie Frohe. Dbając zarówno o klientów, jak i pracowników, relacje są zwykle trwałe i trwałe. Naszym zamiarem jest dalsze wzmacnianie i rozwijanie tych relacji oraz umożliwienie wraz z nami w IV Group dodatkowego wzrostu poprzez wykorzystanie istniejących synergii rynkowych ”- powiedział dyrektor generalny IV Group Magnus Emeus„.

W celu uzyskania dalszych informacji prosimy o kontakt;

Magnus Emeus, dyrektor generalny, +46 701 477468

IV Group to norweska grupa prowadząca działalność w Azji i Europie. Opracowujemy i wytwarzamy produkty z materiałów polimerowych dla klientów z branży technologii medycznej, produktów konsumenckich, motoryzacyjnej i innych wybranych sektorów przemysłu. Zajmujemy się również produkcją narzędzi dla przemysłu form wtryskowych oraz usługami obróbki skrawaniem. Głównymi właścicielami IV Group są Verdane Capital i IV Holding, w których Verdane Capital jest większościowym właścicielem.